Elektroniczne systemy przeciwpożarowe

Elektroniczne systemy przeciwpożarowe

bezpłatna wycena systemu wraz z wizją lokalną na obiekcie
projekt uzgodniony z rzeczoznawcą do spraw p.poż
profesjonalna usługa montażu
konfiguracja systemu wg. wytycznych projektowych i założeń klienta
serwis i konserwacja systemów
wsparcie techniczne

Profesjonalna instalacja elektronicznego systemu przeciwpożarowego, to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań wczesnego wykrywania pożaru. Daje nam bezpieczeństwo osób jak i chronionego mienia.  Systemy alarmowania pożarowego są opracowane na podstawie restrykcyjnych norm, a dodatkowo każdorazowo są zaopatrzone w odpowiednie certyfikaty. Wybranie najwyższej jakości systemu sygnalizacji pożarowej, w skrócie SAP pełni funkcję szybkiego wykrywania miejsca spalania, które są odpowiedzialne za powstanie pożaru. Za sprawą właściwych narzędzi użytkownicy mieszkań, domów i innych nieruchomości mogą w błyskawiczny sposób zlokalizować źródło niebezpieczeństwa i zaalarmować o zagrożeniu odpowiednie służby.  

System SAP ze względu na właściwą konfigurację jest w stanie odróżnić pożar od sytuacji łudząco podobnych do pożaru. W przypadku identyfikacji realnego niebezpieczeństwa odpowiednio skonfigurowany i właściwie zamontowany system sygnalizacji pożarowej niezwłocznie informuje o zagrożeniu poprzez emisję sygnału dźwiękowego oraz opcjonalnie poinformowanie wyznaczonych służb, osób.. Jego właściwym skutkiem jest między innymi: 

  • dokonanie ewakuacji osób i mienia z obszaru objętego zagrożeniem, 
  • wezwanie odpowiednich służb porządkowych, czyli straży pożarnej. 

 

Realizowane przez nas systemy, w zależności od miejsca przeznaczenia można rozróżnić na:

  • system wczesnej detekcji dymu w oparciu o punktowe czujniki optyczne, optyczno-terminczne, termiczne bądź czujniki liniowe takich producentów jak POLON-ALFA, BOSCH etc.
  • systemy wczesnej detekcji dymu w oparciu o detektory próbkujące stan powietrza zasysanego poprzez magistrale zasysające powietrze na obiekcie typu VESDA, STRATOS.

Każdy obiekt ze względu na swoje przeznaczenie powinien mieć odpowiednio zaprojektowany system w zależności od panujących tam warunków. W większości obiektów wystarczającym rozwiązaniem jest system w oparciu o czujniki punktowe, liniowe. W obiektach o podwyższonej wilgotności, ujemnych temperaturach stosuje się systemy próbkowania powietrza poprzez jego zasysanie.

Zdjęcia z realizacji

 

 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz i otrzymaj bezpłatną wycenę!

+48 501 300 500
–>
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby realizacji tego zapytania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl