Stabilne LTE


Podstawą stabilnej i szybkiej pracy modemu jest odpowiednio silny sygnał radiowy. W praktyce moc sygnału radiowy zawiera się w granicach -110 do -45dBm.
Prędkości podawane dla LTE to: do 45Mbps dla kanału  5MHz i  do 326Mbps dla kanału 20MHz.
Są to wartości maksymalne. Największy komfort uzyskują użytkownicy znajdujący się w pobliżu stacji bazowych, tam gdzie panują doskonałe warunki do łączności radiowej. Tak więc tylko część użytkowników może w pełni korzystać z możliwości LTE. Praktycznie, średnia prędkość uzyskiwana przez LTE wynosi do 30Mbps przy kanale 20MHz.

Referencyjne wartości sygnału RSRP  (dBm) wynoszą:
Więcej niż -79 dBm, -moc bardzo dobra, praca z  antenami wewnętrznymi modemu:
Wartość od -80 do -90 dBm, moc dobra, można jeszcze pracować bez anten zewnętrznym.
Wartość od -91 do -100 dBm, moc średnia, zalecane jest zastosowanie anten zewnętrznych.
Wartość poniżej -100 dBm, bardzo słaba moc wymagane stosowanie anten zewnętrznych.
 
Operatorzy chwalą się, że ich Internet działa z zawrotnymi prędkościami. Trzeba jednak pamiętać, że prędkości o których mowa to maksymalne prędkość teoretyczne, w dużym stopniu zależą od odległości do nadajnika oraz środowiska w którym przyjdzie Wam korzystać z usługi. Standardowy zasięg stacji bazowej w paśmie 1800-2100MHz w otwartym terenie wynosi do 4 km , w terenie zabudowanym spada nawet o 50%. W paśmie 900MHz zasięg jest nawet dwukrotnie większy.  
W praktyce należy zadbać, aby wartość sygnału radiowego doprowadzonego do modemu, nie była niższa jak -85dBm. Poziom taki warunkuje stabilną prace modemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl