Tani Internet satelitarny coraz bliżej

Elon Musk, CEO firmy SpaceX i jeden z głównych autorów samochodów Tesla zabiera się za kolejny projekt. Tym razem chodzi o sieć satelitów, które miałyby zapewniać tanie i niezwykle szybkie połączenie z siecią internetową. Projekt ma być oczywiście bardzo kosztowny, więc Musk rozpoczął poszukiwania inwestorów. Dochody, jakie ma wygenerować sieć miałyby pozwolić w przyszłości na stworzenie kolonii na Marsie.

Elon Musk to jeden z największych wizjonerów działających w branży IT. To właśnie dzięki niemu na rynku pojawiły się samochody Tesla. Musk kieruje też firmą SpaceX zajmującą się produkcją silników rakietowych, rakiet nośnych i statków kosmicznych. Z jego największych projektów znany jest przede wszystkim PayPal, z którego korzystają obecnie setki milionów użytkowników. Musk postanowił zabrać się za kolejne przedsięwzięcie.

Elon Musk

CEO SpaceX planuje stworzenie wartej 15 mld dolarów sieci satelitów umieszczonych na niskiej orbicie Ziemi. Znalazłyby się one w odległości około 750 mil od powierzchni naszej planety. Dla porównania, satelity GPS znajdują się około 13000 mil od Ziemi. Według Muska, dzięki jego projektowi dostępny będzie tani, bezprzewodowy internet o prędkości wyższej niż w tradycyjnych sieciach światłowodowych.

„Naszym celem jest stworzenie globalnego systemu komunikacyjnego, który będzie większy niż wszystko co do tej pory stworzono” – stwierdził Musk w rozmowie z Telegraph. Obecnie w firmie zatrudnionych jest około 60 osób, ale w najbliższej przyszłości ma się ona rozrosnąć do około 1000 pracowników. Jak już wspomnieliśmy, projekt będzie bardzo drogi i niezbędne będzie wsparcie innych firm. Wiemy też, że w odróżnieniu od projektów Facebooka i Google, sieć Muska będzie płatna, a uzyskane pieniądze miałyby zostać przeznaczone na projekt ludzkiej kolonii na Marsie. 

 

Strefa reklamy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl